Merik
مریک
بازرگانی فروش
بازرگانی فروش
( ویژه )

 

 

 

 

1- بازرگانی شیمیایی

 

      واحد شیمیایی مریک در راستای تکمیل خدمات خود اقدام به تهیه مواد افزودنی لازم به حوضچه های اسید و فلاکس در صنعت گالوانیزه و نیز تهیه و تامین سایر مواد شیمیایی کارآمد در زمینه آبکاری و سایر صنایع نموده است که فهرست این مواد به شرح زیر اعلام میگردد :

مواد ترکیبی افزودنی :

صابون اسید :

صابون اسید یک تر کننده غیر یونی مخصوص چربی های معمول می باشد که قدرت نفوذ اسید را افزایش و سرعت عمل و پاک کنندگی را بهبود می بخشد. میزان مصرف بسته به شرایط از 1 تا 10 در هزار حجمی در حوضچه اسید می باشد.

اکتیواتور :

این ماده به میزان 2 الی 2.5 درصد حجمی به محلول فلاکس افزوده می شود تا کارایی فلاکس موجود در سطح قطعات را به هنگام ورود به مذاب افزایش دهد.

 اینهیبیتور (بازدارنده خوردگی) :

 ماده ای است که استفاده از آن به نسبت یک در هزار حجمی در حوضچه اسید سبب پیشگیری از حمله اسید به سطح فولاد می گردد. در نتیجه عمر کاری اسید حدود 2.5 برابر افزایش یافته  و آلودگی محیط تا 10 برابر کاهش می یابد. در فواصل معین نسبت به افزایش نیمی از مقدار فوق اعلام می گردد زیرا مصرف این ماده بیشتر از مصرف اسید است.

تنظیم کننده PH :

از این ماده جهت از بین بردن اثر اسیدی که ناخواسته توسط قطعات ، وارد وان فلاکس گردیده استفاده می شود. مقدار محلول مصرفی با توجه به میزان اسیدی بودن فلاکس تعیین می گردد.

آنتی ویپر (ضد بخار) :

این ماده به منظور کاهش بخار متصاعد شده از حوضچه اسید به آن اضافه می گردد که به سبب تاثیر چشمگیرش در محافظت از سلامت پرسنل و سازه های فلزی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

فیلم فلاکس :

این ماده به صورت ترکیبی، از عناصر فلزی تشکیل می گردد که نقش اصلی و عمده آن در کاهش روی بری و ایجاد یکنواختی پوشش می باشد.

 

 

 

مواد شیمیایی :

نشادر :

آمونیوم کلرید یا نشادر یک ترکیب شیمیایی با فرمول NH4Cl و نمک بلوری و سفید است که بصورت محلول در آب است. از نظر ظاهری این ماده به صورت نمکی سفید رنگ و فاقد بو خاص است. که در صنایع آبکاری، باطری سازی، کشاورزی، دارویی، غذایی و... کاربرد دارد.

اسید کلریدریک :

اسید کلریدریک ترکیبی از کلرید هیدروژن در آب است. محلول شفاف ، بی رنگ ، به شدت تند بو و اسیدی خورنده، در گروه مواد شیمیایی پایه قرار دارد دارای کاربردهای گسترده ای در حوزه صنعت از جمله شستشو و اسیدشویی فلزات ، اسیدی کردن چاه های نفتی، تمیزکاری رسوب بویلرها، تولید ترکیبات غیرآلی، ساخت شوینده ها و... می باشد.

 

 

آمونیاک :

آمونیاک با فرمول شیمیایی NH3 مهم ترین ترکیب هیدروژنه نیتروژن می باشد که در فاز گاز است و در تحت شرایط دمای پایین یا فشار بالا می توان آن را بصورت مایع نگهداری کرد. از کاربردهای آن در تولید اسیدنیتریک،  تولید کودهای شیمیایی، حفاری و استخراج، تولید دارو ، صنعت نفت و سایر صنایع شیمیایی نام برد.

آب اکسیژنه :

هیدروژن پراکسید یا آب‌اکسیژنه H2O2 یک اکسنده متداول است که به عنوان سفید کننده استفاده می‌شود. آب اکسیژنه برای حذف مواد آلی و معدنی موجود در آب، و نیز  حذف عناصر مزاحم موجود در محلول (عمدتا فلزات) استفاده می گردد.

پرمنگنات پتاسیم :

پتاسیم پرمنگنات ترکیبی معدنی  با  فرمول شیمیایی KMnO4  که یک ماده اکسنده  بسیار قوی محسوب شده و در آب نیز محلول می شود و مایعی به رنگ ارغوانی تولید می نماید . این ماده در تصفیه پساب های صنعتی ، تصفیه و ضد عفونی آب و عناصر مزاحم موجود در آب استفاده می شود.

کلرید باریم :

کلرید باریم با فرمول شیمیاییBaCl2  یک ترکیب شیمیایی است که شکل ظاهری آن جامد سفید رنگ است. این ماده یکی از رایج ترین نمک های محلول در آب باریم است و در صنایع پلیمر ، داروسازی ، روغن های صنعتی و... کاربرد دارد.

 

2- بازرگانی لوله :

واحد بازرگانی و فروش گروه صنعتی مریک در زمینه عرضه محصولات لوله و پروفیل  فولادی فعالیت داشته و  و با توجه به امکانات خط گالوانیزه گرم لوله مفتخر است با توان عرضه انواع لوله های فولادی ، صنعتی ، درزدار ، انواع پروفیل و نبشی  جزء تامین کنندگان برتر در سطح کشور باشد .

این واحد در نظر دارد با ارایه کامل محصولات استاندارد ، شامل انواع لوله های صنعتی و درزدار ، لوله های تست آبرسانی ، لوله های گلخانه ای ، لوله های مانیسمان  ، انواع پروفیل  و قوطی ، نبشی در کلیه سایزها  ،ضخامت ها  و رده های مختلف بصورت گالوانیزه ( سفید ) و بدون گالوانیزه ( سیاه ) گامی نو در معرفی کیفیت به مشتریان گرانقدر برداشته است .

این واحد با قیمت مناسب و کیفیت برتر در ارایه محصولات فوق آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت ها ، پروژه های صنعتی ، اشخاص حقیقی و حقوقی اعلام میدارد.

 

کلمات کلیدی

Anything in here will be replaced on browsers that support the canvas element

تماس با ما
آدرس: تهران ، خیابان ولیعصر ، خیابان فتحی شقاقی ، پلاک 43 ، طبقه 2 ، واحد 4

تلفن:88708830-88706997-88716258-021
ما را دنبال کنید
عضویت در خبرنامه
جهت دریافت آخرین اخبار سایت، ایمیل خود را وارد نمایید